Odzyskiwanie hasła w WebEWID

W systemie WebEWID wprowadzono możliwość samodzielnego odzyskiwania zapomnianego hasła. Na ekranie logowania, pod przyciskami ZALOGUJ oraz WEJDŹ JAKO GOŚĆ znajduje się link do strony umożliwiającej wygenerowanie zapotrzebowania na zresetowanie hasła. W wyświetlonym formularzu należy wprowadzić adres e-mail podany podczas zakładania konta w systemie WebEWID oraz użyć przycisku RESETUJ. Jeśli podany adres e-mail znajduje się w bazie systemu wówczas zostanie wyświetlony następujący komunikat:

Na adres … została wysłana wiadomość z linkiem do formularza resetującego hasło.

W przesłanej wiadomości będzie znajdował się link do formularza pozwalającego na zmianę hasła. Należy wprowadzić je dwukrotnie i zmianę zatwierdzić przyciskiem RESETUJ. System przeniesie wówczas użytkownika do ekranu logowania, gdzie można się już posłużyć nowo ustalonym hasłem.

Proszę zwrócić uwagę, że nie wszyscy użytkownicy systemu mogą mieć uzupełniony w systemie WebEWID adres poczty e-mail. Wówczas próba odzyskania hasła dla takiego użytkownika spowoduje wyświetlenie komunikatu:

Użytkownik nie ma podanego adresu email. Zgłoś się do administratora systemu

W takiej sytuacji należy na adres admin@powiatstarogard.pl wysłać prośbę o zresetowanie hasła. W treści wiadomości proszę o podanie loginu użytkownika w systemie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.