Przydatne programy

W tym dziale zamieszczamy informacje o programach pomocnych w pracy z serwisem Web-EWID.

Adobe Reader (poprzednio Adobe Acrobat Reader) jest to bezpłatny program firmy Adobe Systems, służący do czytania publikacji elektronicznych w formacie PDF (Portable Document Format) przygotowanych z pakiecie Adobe Acrobat lub za pomocą innego narzędzia (strona producenta).

PDF-XChange Viewer jest bezpłatną, alternatywną wobec Adobe Reader przeglądarką plików PDF (strona producenta).

7-Zip jest darmowym programem służącym do archwizacji plików. Aplikacja rozpowszechniana jest na licencji GNU LGPL. Stanowi mocną konkurencję dla bardzo popularnych WinRAR i WinZip (strona producenta).

Word Viewer to bezpłatna przeglądarka Microsoftu umożliwiającej otwieranie i drukowanie dokumentów stworzonych w edytorze tekstów Word. Przeglądarka wydaje się idealnym uzupełnieniem w przypadku korzystania z konkurencyjnych pakietów (np. pakietu OpenOffice), nie zawsze oddają one bowiem oryginalny wygląd dokumentów (strona producenta).

OpenOffice.org to wielo-platformowy oraz wielo-językowy pakiet biurowy. Pakiet ten jest kompatybilny z innymi popularnymi pakietami biurowymi, jest także całkowicie darmowy – możemy go pobrać, używać oraz rozpowszechniać całkowicie za darmo (strona producenta).

TurboMAP to wydajne oprogramowanie narzędziowe dla geodetów i firm geodezyjnych do tworzenia, modyfikacji i konwersji mapy numerycznej. Wprawdzie w wersji demonstracyjnej nie ma możliwości zapisu zmian oraz backupu plików, a dodatkowo wydruki ograniczono tylko do wydruków rastrowych z dodatkowym napisem oraz zablokowano zapis skalibrowanego rastra. Nie mniej wersja demonstracyjna jest wystarczająca do otwarcia i podglądu przesyłanych z PODGK plików .kcd (strona producenta).